ZNANI ABSOLWENCI VIII LO

Marta Radulska (z domu Sasimowicz) – ukończyła VIII LO w 1995 roku. W 1997 roku zdobyła tytuł II Wicemiss Podlasia oraz tytuł Miss Publiczności. Absolwentka Wydziału Marketingu i Zarządzania w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Przez kilka lat po zakończeniu szkoły uczestniczyła w licznych pokazach mody.

Kate Rozz (Katarzyna Gwizdała) – ukończyła naukę w naszym liceum w 1999 roku i rok później wyjechała do Francji. Aktora i modelka, a także miłośniczka koni (w 2007 roku zdobyła Grand Prix we francuskim Barbizon na koniu Legende). Pasjonatka podróży chętnie angażująca się w liczne działania charytatywne np. w akcję „Życzenie Agaty” propagującej oddawanie szpiku kostnego przy Fundacji Przeciwko Leukemii. Była żona znanego aktora Piotra Adamczyka.

Zuzanna Łempicka – ukończyła VIII LO w 1998 roku. W 1996 Zuzanna wygrała konkurs „Twarz Roku” organizowanego przez miesięcznik „Twój Styl” oraz agencję modelek Berlin Models i od tego momentu dołączyła do grona znakomitych modelek z Polski. Zuzannę można było zobaczyć na wybiegach Mediolanu, Londynu, Nowego Jorku czy Tokio.

Justyna Śliwowska – ukończyła liceum w 2006. Jest absolwentką Politologii na Politechnice Białostockiej. W telewizji Polskiej w redakcji „Obiektywu” pracuje od sierpnia 2008 i specjalizuje się w tematyce społecznej, polityce oraz sporcie. Na XVIII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarzy Oddziałów Terenowych TVP Justyna Śliwowska została uznana za autorkę najlepszej relacji reporterskiej. Jury Przeglądu doceniło jej materiał o zdewastowaniu pomnika ku czci Żydów pomordowanych w Jedwabnem. 

Adrianna Kawecka – absolwentka naszej szkoły z 2011. Uczestniczka popularnego programu telewizyjnego ‘You Can Dance’. Ada była najmłodszą półfinalistką 3 edycji tego programu i jako 16 – letnia dziewczyna osiągnęła ogromny sukces taneczny. Obecnie Ada jest studentką Pedagogiki z Animacją Kultury i Arteterapią na Uniwersytecie w Białymstoku. Zajmuje się również w szeroko rozumianej skali tańcem. Jako tancerka występuje w wielu wydarzeniach tanecznych, zawodach i programach telewizyjnych, a jako instruktor tańca szkoli 3 wspaniałe grupy dziecięco-młodzieżowe.

Justyna Godlewska – Kruczkowska – ukończyła nasze liceum w 1995 roku. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku od 1998 roku z bardzo bogatym dorobkiem teatralnym i filmowym ('Zmruż oczy', A.  Jakimowski, 'Biała sukienka', reż. M. Kwieciński, 'Boża Podszewka', reż. I. Cywińska). Zdobywczyni kilku nagród: Nagrody Wojewody Podlaskiego (sezon artystyczny 2003/2004), I Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Biała Wieża” w Brześciu za spektakl „Stworzenia Sceniczne” (2012) oraz zdobycie wraz z Teatrem Improwizacje grantów z MKIDN na spektakl 'Wyspiański projekt' (2007).

 

Sara Esmahan Al-Shokliya -  ukończyła VIII liceum w 2011 roku. Sara od dziecka śpiewała w zespole wokalnym 'Nadbiebrzańskie Nutki' pod kierownictwem Pana Adama Grabowskiego. Skończyła również I st. Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec w Goniądzu. Sara brała udział w wielu muzycznych konkursach, jednak jej największym osiągnięciem było zdobycie 1 miejsca w 'Szansie na sukces' w odcinku z Eleni w 2010 roku, a także wyróżnienie w odcinku z zespołem Wawele w 2011 roku.
Obecnie studiuje Prawo na Uniwersytecie w Białymstoku i realizuje się muzycznie w wielu przedsięwzięciach i programach muzycznych tj. „Bitwa na Głosy” czy ‘X-Factor’.

 

Alisa Floryńska – ukończyła naszą szkołę w 2009 roku. Urodzona na Ukrainie od 9 roku życia mieszka w Białymstoku. Tancerka i znana instruktorka tańca. Uczestniczka popularnego programu „You Can Dance”. Uczestniczka projektu teatralnego „Metropolish' oraz konkursu „Teraz Najpiękniejsi”. Na stałe współpracuje ze studiem tańca Fair Play Kwadrat.

Aleksandra Nitupska – ukończyła naszą szkołę w 2009 roku. Utalentowana i bardzo wszechstronna tancerka, instruktorka i choreograf, która w Studiu Tańca „Fair Play” prowadzi zajęcia z New Age. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w grupie tanecznej Fair Play Kwadrat, którą reprezentuje do dziś. Wzięła udział w spektaklu 'Metropolish' Jarosława Stańka. Uczestniczyła w wielu pokazach i występach tanecznych z gwiazdami takimi jak Savage Haddaway. Swoje umiejętności szkoliła w najlepszych szkołach tańca w Los Angeles, a także na wielu warsztatach w Polsce.


Najbliższe wydarzenie

01
styczeń

img