VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku

 

 

Pokoje internackie

VIII Liceum serdecznie zaprasza do zamieszkania w przytulnym Internacie bezpośrednio połączonym z budynkiem szkoły. W naszej placówce mieszkają bardzo sympatyczni młodzi ludzie. Zapraszamy i Ciebie! Oto przykładowe pokoje naszych obecnych mieszkańców.

Akcje charytatywne

Rokrocznie w naszej placówce organizujemy dwie akcje charytatywne.

„Zbiórka nakrętek” na rzecz chorych dzieci trwa przez cały rok szkolny. Bardzo często nasza młodzież przywozi nakrętki zebrane w domach rodzinnych również w czasie wakacji. Tym drobnym gestem wspieramy leczenie i rehabilitację dzieci. W roku szkolnym 2015/2016 pomagamy maleńkiej Hani.

„Podaruj dzieciom słodycz” to kolejna cykliczna akcja, która trwa już dziesiąty rok. W okresie przedświątecznym nasza młodzież ofiarowuje słodycze i zabawki, które przekazujemy dzieciom z uboższych rodzin ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku.

 

Imprezy organizowane w Internacie VIII LO

Rok szkolny w Internacie zaczynamy od organizacji Otrzęsin Klas Pierwszych. Jest to wesoła zabawa zwieńczona wyborem „Kota Internatu”. W czasie dobrej zabawy, każdy mieszkaniec zostanie zauważony i zaproszony do aktywnego uczestnictwa w życiu Internatu.

Cyklicznie organizujemy wspaniałą uroczystość jaką jest „Wigilia Internacka” w gronie wszystkich mieszkańców, pracowników i Dyrekcji VIII LO. Wspaniałą ucztę, jaką przygotowują nam niezastąpione Panie Kucharki, poprzedzają Jasełka przygotowane przez naszą młodzież oraz tradycyjne składanie życzeń i przełamanie się opłatkiem oraz prosforą. Jesteśmy dumni z tego, że ten wyjątkowy wieczór ma ciepły i niezapomniany klimat.

Oprócz cyklicznych imprez staramy się również wprowadzić nowości do życia naszej społeczności. W tym roku pierwszy raz zorganizowaliśmy „Wieczór Kobiet”. Dziewczyny ze szkoły fryzjerskiej robiły koleżankom wspaniałe fryzury oraz paznokcie metodą hybrydową. Panie mieszkające w naszym Internacie były bardzo zachwycone!

Dziewczęta chętnie uczestniczą w zajęciach artystycznych organizowanych przez wychowawców Internatu. Szczególnym względem cieszą się zajęcia z decoupage, gdzie własnoręcznie można nauczyć się zdobienia przedmiotów, którymi później można obdarować swoich bliskich.

W tym roku przygotowaliśmy również swoje stoisko podczas Dni Otwartych Szkoły. Szczególną popularnością cieszyły się pyszności przygotowane przez Panie z naszej niezastąpionej stołówki!

 

Turnieje sportowe

Nasi wspaniali mężczyźni co roku stają w szranki w turniejach sportowych organizowanych przez internaty województwa podlaskiego. W tym roku chłopcy brali udział w Międzyinternatowym Turnieju Futsalu, Turnieju Piłki Nożnej (królem strzelców został nasz podopieczny Karol – uczeń z VIII LO) oraz Turnieju Siatkówki. Nasz wychowanek Przemek, został wybrany najlepszym zawodnikiem ostatnich siatkówkowych potyczek.

 

 

 

Wniosek o przyjecie do Internatu VIII LO

 


Najbliższe wydarzenie

03
wrzesień
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 godz. 9.00

img